اولین اطلاعات منتشر شده از دوربین گلکسی S21

اولین رندر منتشر شده از این گوشی نشان می‌داد شرکت سامسونگ دوربین این گوشی را با برجستگی نسبتا زیادی طراحی کرده است اما اطلاعات خاصی درباره لنزهای استفاده شده در این گوشی و همچنین پیشرفت‌های آن نسبت به دوربین گوشی S20 Ultra را اعلام نمی‌کرد.

اما به تازگی اطلاعاتی از این گوشی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد شرکت سامسونگ در بخش دوربین گوشی Galaxy S21 Ultra صرفا یک تغییر بسیار کوچک اعمال کرده است. ظاهرا در این گوشی از یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده شده است. در بخش سنسور نور این بار از سنسور ISOCELL HM3 استفاده شده است که حدود ۱۲ درصد حساسیت بالاتری نسبت به نور دارد و به این ترتیب پرچمدار جدید شرکت سامسونگ توانایی ثبت عکس با تصاویر بالاتری را دارد.

اما در گلکسی S21 Ultra بازی با لیزر خودنمایی میکند! اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد این گوشی توانایی عکسبرداری بسیار سریعی دارد که مدت زمان گزارش شده برای هر پیکسل تصویر برداری تنها ۰.۸μm گزارش شده است. از دیگر موارد گزارش شده درباره این دوربین باید به حذف سنسور ۳D ToF و جایگزین شدن آن با سنسور فوکوس خودکار لیزری اشاره کرد. در حال حاضر تنها گوشی شرکت سامسونگ که توانایی فوکوس خودکار لیزری دارد گوشی Note 20 Ultra است.