گوشی گلکسی X-Cover در گیک بنچ دیده شد!

در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰، معلوم شد که سامسونگ مشغول کار روی نسل بعدی اسمارت فون های محکم و با دوام به نام Galaxy XCover 5 است. حال پس از گذشت دو ماه، این گوشی در گیک بنچ به نمایش گذاشته شده، هرچند که تفاوت هایی نسبت به گزارش های منتشر شده در خصوص این دستگاه به چشم می خورد.

رسانه خبری GalaxyClub قبلا گفته بود که گوشی گلکسی XCover 5 با شماره مدل SM-G501B عرضه می شود. اما همین رسانه به تازگی خبر قبلی خود را نقض کرده است.

طبق اطلاعات درج شده در گیک بنچ، گوشی جدید سامسونگ با شماره مدل SM-G525F نامگذاری شده است. این هندست بر خلاف انتظار، از فناوری ۴G استفاده می کند (نه ۵G). تا این لحظه مشخص نیست که آیا نسخه ۵G نیز برای گلکسی ایکس کاور ۵ ساخته می شود یا خیر. با این حال در صورت ارائه نسخه ۵G، شماره مدل این دستگاه برابر با SM-G526B خواهد بود.

اسمارت فون محکم جدید به تراشه اگزینوس ۸۵۰ سامسونگ و رم ۴ گیگابایتی مجهز می شود. بد نیست بدانید که اگزینوس ۸۵۰ توانسته در آزمون های تک هسته ای و چند هسته گیک بنچ به ترتیب به امتیازهای ۱۸۲ و ۱۱۴۸ دست پیدا کند. از لحاظ نرم افزاری، سیستم عامل اندروید ۱۱ روی گوشی گلکسی XCover 5 به اجرا درمی آید.

جزییات دیگری درباره گوشی محکم سامسونگ در دسترس نیست. اما می توان انتظار داشت که در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در خصوص این محصول از سوی سامسونگ منتشر شود.

در آخر باید به یک نکته مهم اشاره کرد. رسانه خبری GalaxyClub با توجه به شماره مدل SM-G501B ادعا کرده که گوشی مربوطه می تواند همان گلکسی S21 باشد. چرا که کمپانی سامسونگ غالبا در هنگام ارزیابی گوشی های سری S آن ها را با شماره مدل های متفاوت نمایش می دهد.