چگونه اندروید گوشی سامسونگ را آپدیت کنیم؟

تمام گوشی های سامسونگ مجهز به سیستم عامل اندروید می باشند که هر چند مدت یکبار نسخه جدیدی را برای عموم کاربران بصورت متوالی ارائه می دهد تا مشکلات امنیتی، باگ ها و… که در نسخه قدیمی وجود داشتند را برطرف نماید. در حال حاضر آخرین نسخه اندرویدی که تاکنون برای گوشی های سامسونگ رونمایی و عرضه شده است، اندروید ۱۰ می باشد که برای پرچم داران سامسونگ ارائه شده است.

لازم به ذکر است که گوشی های سامسونگ در دریافت آپدیت اندروید دارای محدودیت هستند. اما این محددیت دقیقا چیست؟! اجازه دهید این گونه بگویم که وقتی جدیدترین نسخه اندروید برای گوشی های سامسونگ رونمایی و عرضه می شود، تمام گوشی های سامسونگ نمی توانند دریافت کنند و تنها گوشی های جدید سامسونگ قادر به دریافت هستند. همچنین هر گوشی سامسونگ حدودا می تواند تا ۳ نسخه اندروید را تجربه کند.

اما گوشی هایی که مجهز به سیستم عامل ios هستند، می توانند از جدیدترین نسخه عرضه شده بصورت همزمان استفاده کنند. با این وجود یکی از سوالاتی که ممکن است برای کاربران گوشی های سامسونگ رخ دهد، نحوه آپدیت اندروید سامسونگ است که در ادامه این گزارش با نحوه آپدیت آندروید سامسونگ آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

۱- برای بروزرسانی گوشی سامسونگ ابتدا وارد منو گوشی سامسونگ خود شوید و از منو کاربری گزینه Settings یا همان تنظیمات را انتخاب کنید.

بروزرسانی گوشی

۲- سپس کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا همانند تصویر ذیل گزینه Software update را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک نمائید.

سامسونگ

توجه : اگر گوشی سامسونگ شما دارای نسخه های قدیمی اندروید می باشد، باید گزینه About sevice را انتخاب کنید که اولین گزینه قابل رویت برای شما، Download updates manually است. تصویری که در بالا مشاهده می کنید متعلق به اندروید ۹ سامسونگ می باشد.

۳- گزینه مشخص شده به نام Download and install را انتخاب کنید تا نسخه جدید اندروید گوشی شما بررسی شود و در صورت ممکن بتوانید جدیدترین نسخه اندروید را دانلود کنید.

آپدیت اندروید سامسونگ

توجه : اگر فکر می کنید که آپدیت گوشی شما بسیار مهم است و ممکن است فراموش کنید که بصورت دستی اقدام به جستجوی نسخه جدید اندروید گوشی خود کنید، گزینه Auto download over Wi-Fi را انتخاب نمائید.

۴- چند ثانیه باید صبر کنید تا نسخه اندروید گوشی شما بررسی شود. همان گونه که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، گوشی ای که ما آنرا در این گزراش از سامسونگ ایران بررسی کردیم، آخرین نسخه اندروید را دریافت کرده است و هنوز نسخه دیگری برای آن عرضه نشده است.

آپدیت سامسونگ