تصاویر گرفته شده از ماه با لنز ۱۰۰X گلکسی S21 Ultra جعلی نیستند!

گوشی Galaxy S21 Ultra دارای دو دوربین تله فوتو است که بزرگنمایی یکی از آن‌ها ۳X و دیگری زوم ۱۰X دارد. S21 Ultra با هوش مصنوعی کار می‌کند و می‌تواند از سطح ماه عکس دیجیتالی باکیفیت بگیرد. شایعه شده بود که تصاویری که سامسونگ از ماه می‌گیرد جعلی است و خود ماه نیست.

سامسونگ این موضوع را تکذیب کرد و توضیح داد که AI Super Resolution دوربین چندین فریم از ماه عکس می‌گیرد و تصویر نهایی با جزئیات بیشتر را نمایش می‌دهد.

ریموند وونگ متوجه این موضوع شد و از چند خبرنگار فناوری که نسبت به این موضوع سوءظن داشتند، سوال کرد. یکی از آن‌ها گفت که هیچ برنامه ویرایش تصویری در دوربین وجود ندارد. دیگری خاطر نشان کرد که از قبل نرم افزار‌های زیادی برای ویرایش روی گوشی‌های سامسونگ نصب هستند و تصویر را ادیت می‌کنند.ونگ پس از دریافت بازخورد متفاوت، تنها راه اثبات مقایسه تصاویر ۱۰۰X با تصاویر دیگر از همان ماه گرفته شده با دوربین بدون آینه و لنز دوربرد بود و بررسی کرد که آیا الگو‌ها بین تصاویر به صورت صف آرایی قرار گرفته اند یا خیر. اولین فریم زیر توسط گوشی Galaxy S21 Ultra گرفته شده و تصویر دوم با Sony ASR III.

سامسونگ در واقع قادر است تصاویری از ماه را در شرایط آب و هوایی مناسب و در مناطق کم نور، البته با ویرایش تصویر حسن پردازش و گرفتن، ثبت کند. در ادامه میتوانید تصویر گرفته شده از سطح ماه توسط این گوشی را ببینید!